English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

کشف و شناخت عالمانه زوایای شخصیتی امام رضا (ع) ضرورت است

کشف و شناخت عالمانه زوایای شخصیتی امام رضا (ع) ضرورت است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، در مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی گفت : کشف و شناخت عالمانه زوایای شخصیتی امام رضا (ع) ضروری است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، علیرضا درویش نژاد در این مراسم گفت: آنقدر شخصیت امام رضا (ع) گسترده و وسیع است که هم در قالب ضامن آهو و هم در بعد مفاهیم بلند انسانی و کرامات خاص قابل بررسی و معرفت شناسی است.

وی افزود : وظیفه هنرمندان این است که در حوزه فرهنگ منور رضوی و شخصیت والای امام رضا (ع)  سطح ایده آل را مورد نظر و بررسی و پژوهش قرار دهیم .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان عنوان کرد : کشف زوایای علمی شخصیت  امام رضا (ع) یک ضرورت انکار ناپذیر است و وقتی این شناخت با هنر در آمیخته شود قابل ارائه و تکثیر در میان مردم است.

درویش نژاد به جشنواره تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی اشاره کرد و اظهار داشت : این جشنواره وارد دهه دوم حیات خود شده است و به لحاظ ساختار و محتوا به چنان غنایی رسیده است که می تواند به خوبی حامل فرهنگ منور رضوی در کشور باشد.

وی تولید متون نمایشی مناسب با فرهنگ رضوی را یک ضرورت دانست و گفت : بزرگانی باید در این حوزه دست به قلم ببرند که هم با ادبیات کودک و هم با جریان جذب مخاطب و هم با مستندات تاریخی و شخصیت امام رضا (ع) آشنایی داشته باشند در غیر اینصورت نگاه خرافه گرایی و عوامانه وارد جریان تولیدات هنری می شود که باید از آن پرهیز کرد.

وی بر توازن توزیع تولیدات فرهنگی و هنری تاکید کرد و افزود : امسال برای بهره مندی بیشتر مردم استان از جشنواره رضوی ، بخش خیابانی این جشنواره در میناب برگزار شد و دبیرخانه آن برای همیشه در این شهرستان استقرار می یابد .

گفتنی است : یازدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی با حضور هیات داوران ، مسئولان و هنرمندان با تقدیر از برگزیدگان در بخش صحنه ای ، عروسکی ، خیابانی و نمایشنامه نویسی به کار خود پایان داد .

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان
۲۲ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۳۴

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.